Farské oznamy

Piatok                 25. 10.

Sobota                26. 10. Výročie posviacky Kostola Ducha Svätého

Nedeľa              27. 10. 30. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

• Túto nedeľu Cirkev slávi ako Svetový deň misií. Po sv. omšiach bude zbierka na misie. Tento rok bude venovaná diecézam a farnostiam v africkom Malawi. Vďaka za vaše milodary.
  • V sobotu 26. októbra si pri sv. omšiach pripomenieme výročie posviacky Kostola Ducha Svätého.
  • Stretnutie kresťanských seniorov bude dnes (20.10.) o 15:30 na Ožvoldíkovej.
  • Komisia pre mládež Bratislavskej arcidiecézy pozýva všetkých mladých na Diecézne stretnutie mládeže Cliptime. V tomto roku je témou Nádej má meno. Prebiehať bude dňa 23.11. 2024 v Bratislave, v UPeCe. Prihlásením sa do 25. októbra je možné získať zľavu na vstupné. Viac o programe a formulár na prihlásenie je na stránke cliptime.sk.
  • Srdečne vás pozývame na Katarínsku farskú zábavu, ktorá sa uskutoční v piatok 29.11. od 19:00 v Istra Centre v Devínskej Novej Vsi. Čaká na vás večer plný hudby, tanca, chutného občerstvenia a príjemných stretnutí. Bližšie informácie nájdete na výveske, farskej a facebookovej stránke farnosti. Tešíme sa na vašu účasť a spoločne strávený čas.
  • POZOR ZMENA !!! V noci z 26. na 27.októbra sa mení čas (LSEČ na SEČ) !!!

FARSKÉ OZNAMY 13. 10. 2024

Nedeľa              13. 10.  28. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ

Pondelok            14. 10.

Utorok                15. 10.   Sv. Terézie od Ježiša, panny a učiteľky Cirkvi, spomienka

Streda                 16. 10.

Štvrtok                17. 10.   Sv. Ignáca Antiochijského, biskupa a mučeníka, spomienka

Piatok                 18. 10.   SV. LUKÁŠA, evanjelistu, sviatok

Sobota                19. 10.

Nedeľa              20. 10.  29. NEDEĽA V CEZROČNOM OBDOBÍ – MISIJNÁ NEDEĽA

• V nedeľu 20. októbra o 15:30 bude stretnutie kresťanských seniorov na Ožvoldíkovej.
  • Členovia SSV v Dúbravke si môžu  vyzdvihnúť podielové knihy na rok 2025 vždy v utorok od 17:30 do 18:00 a po sv. omši. Členský ročný príspevok je 10 EUR. Prosíme členov SSV, aby si podielové knihy vybrali do 30. 11. 2024.
  • Budúcu nedeľu Cirkev slávi ako Svetový deň misií. Po sv. omšiach bude zbierka na misie. Tento rok bude venovaná diecézam a farnostiam v africkom Malawi.
  • Spoločenstvo kresťanských fotografov Človek a Viera hľadá nových fotografov. Ich cieľom je fotografovanie života Cirkvi a evanjelizácia obrazom. Spoločenstvo poskytuje osobný rozvoj fotografov. Dôležité je mať vlastný fotoaparát a srdce otvorené pre službu.
  • Liturgická komisia KBS informuje o Celoslovenskom liturgickom dni, ktorý sa bude konať 28. októbra v Badíne. Podrobnosti sú na plagáte.
  • Srdečne Vás pozývame na Farskú leteckú púť do Ríma v rámci Jubilejného roka 2025, ktorá sa uskutoční od 02. do 06. apríla 2025. Orgnizujeme ju ako Farnosť Bratislava – Dúbravka v spolupráci s CK AWERTOUR a cena na osobu je 640,- €. Bližšie informácie nájdete na výveske a na našej farskej alebo facebookovej stránke. Tešíme sa, že budeme môcť spoločne prežiť milostivý čas ako pútnici nádeje.
  • Srdečne vás pozývame na Kurz lektorov, ktorý sa uskutoční v sobotu 26.10.2024 tu u nás – v kostole Ducha Svätého v Dúbravke. Je to príležitosť, že priamo v našej farnosti budeme mať novú možnosť lepšie porozumieť Svätému písmu a venovať sa tiež odbornej stránke prednesu liturgického textu aj  s praktickými cvičeniami. Kurz je určený pre všetkých, ktorí slúžia či chcú slúžiť čítaním počas liturgie. Viac informácii nájdete na plagáte. Prihlásiť sa môžete do budúcej nedele 20.10.2024 cez formulár na stránkach farnosti alebo osobne v sakristii KDS.